Випускник МППЛ 2022 року Слющенко Олексій

6 червня 2023 року в боях під Херсоном, рятуючи пораненого командира, загинув відомий миколаївський спортсмен та тренер Олексій Слющенко. Олексій навчався в МППЛ з професії кухар з 1.09.2020 по 17.02.2022. Він також був багаторазовим чемпіоном України з пауерліфтингу та бодібілдингу. У березні 2022 року Олексій разом з бійцями територіальної оборони брав активну участь в обороні аеродрому «Кульбакіне». Саме його відділення першими знищили на Миколаївщині іранський безпілотник «Шахед 136», тим самим врятували життя мирним громадянам. Підрозділи 123-ої бригади визволяли Баштанку та спільно з іншими підрозділами оборони України брали участь в боях на Херсонщині.

«5 червня 2023 року окупаційні війська намагалися витіснити сили оборони з Дніпровських островів неподалік Херсону, одночасно з проведенням терористичного акту на «Каховській» ГЕС. В результаті бойового зіткнення, яке тривало всю ніч з ворогом, чисельність якого в рази перевищувала чисельність наших захисників, 6 червня 2023 року в Голопристанському районі, Херсонської області, на острові Білогрудів, Олексій отримав поранення несумісні з життям».

Про загибель героя повідомили його побратими. Слющенко був смертельно поранений підчас порятунку командира. Олексій Слющенко залишиться в пам’яті кожного хто його знав відважним бійцем. Залишиться він і в серці МППЛ. Світла пам’ять Герою!

Президент України Володимир Зеленський присвоїв посмертно Олексію Слющенко звання Героя України.

Про це свідчить указ Президента України Володимира Зеленського.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» СЛЮЩЕНКУ Олексію Олеговичу — солдату (посмертно)», – йдеться в Указі.

Невдовзі після загибелі воїна, його сестра Тетяна, ініціювала збір підписів під петицією, у який просила Президента надати звання Герой Україні Олексію Слющенко. У петиції вона розповіла подробиці його служби та загибелі.

«Саме він (Олексій Слющенко, — ПН) у складі відділення першими знищили на Миколаївщіні безпілотний літальний апарат «шахед 136», тим самим врятував невідомо скільки життів мирного населення. Це відбулося 5 жовтня 2022 року, про що було відзначенно в телеграм-каналі Голови Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма: «Не скажу кто и где у нас, но это первый результат не ПВО, а мобильных охотников за мопедами.», — писала у петиції сестра загиблого.

Вона зазначає, що її брат був неодноразово нагороджений за службу військовим керівництвом. Петиція набрала необхідну кількість голосів.

Випускник МППЛ 2011 року Гено Борис