100-РІЧЧЮ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

   Українська революція 1917-1921 років – один з ключових та найскладніших етапів в історії нашого народу. З нагоди відзначення 100-річчя цих подій у ліцеї було проведено Тиждень історії, який тривав з 13.03.2017р. по 17.03.2017р.

Тиждень було відкрито 13.03.2017р. урочистою лінійкою, яку організували  викладачі історії Саян Н.В.  та Коржан Т.А. На лінійці учасники заходу вказали на важливість вивчення історії і усвідомлення історичного минулого, нагадали про проголошення 2017 року Роком Української революції, за допомогою мультимедійного проектора продемонстрували цікаві про Україну і відомих українців.

Впродовж Тижня в бібліотеці було організовано виставку– роздум «Українська Революція: Доба Центральної Ради», де  бібліотекар Гринько Л.А. презентувала  матеріали книг, газет та журналів, що висвітлюють основні події революції, зокрема, утворення та діяльність Центральної Ради.

13-14.03.2017р. викладач історії України провела в групах І курсу турнір ерудитів «Історичне асорті» на визначення кращих знавців історії. Завдання турніру охопили загальні питання з історії, матеріал з історії України та зарубіжних країн. За результатами конкурсу найкращі результати показали учні Літвінова В., Карпенко А., Югай А., Гнатюк А., Черненко А. та інші.

15.03.2017р. бібліотекар Гринько Л.А. провела з учнями групи КК-11 та КБ-11 історично – патріотичний альбом  «Історія, олюднена постатями: творці нової української держави – М. Грушевський, В. Винниченко, П. Скоропадський, С. Петлюра». Під час заходу було презентовано цікаву інформацію про видатних діячів Української революції, М. Грушевського, П. Скоропадського, С. Петлюру, В. Винниченка, акцентовано увагу на їх поглядах, особистих якостях, надбаннях і прорахунках в умовах буремних революційних подій 1917-1921рр.

Завершився Тиждень 17.03.2017р. проведенням історичної конференції «Перші кроки до національної державності: 1917 – 1921 роки» для всього учнівського колективу ліцею. Захід організувала викладач історії України   Саян Н.В. разом з учнями І курсу Жуковим С., Квасницею А., Югай А., Макаровою А., Чвартацькою Ю. та іншими. Учасники конференції виступили з доповідями, у яких охарактеризували події початку Української революції, утворення Центральної Ради, прорахунки і надбання Української Держави       П. Скоропадського та Директорії УНР, проілюстрували свою розповідь фрагментами відеофільмів.

         Важливе виховне й освітнє значення має проведення тижнів науки в школі. Тиждень історії повинен стати засобом всебічного розвитку дітей, їх здібностей, викликати позитивні емоції, наповнити життя шкільного дитячого колективу цікавим змістом. Пізнання історії відбувається в інших формах, не схожих на звичайне навчання: тут і фантазія дітей, і театралізовані дійства, і самостійний пошук відповіді, і новий погляд на відомі вже явища та факти, а також збагачення й розширення знань. Але найважливіше — це те, що не під тиском, а за бажанням та ініціативою самих учнів в ігровій, нестандартній формі відбувається повторення історичного матеріалу. Під час проведення тижня історії створюється атмосфера не тільки споглядання, але й активної участі, здорового змагання, що спонукає школярів не просто механічно пригадати відоме, а й мобілізувати всі свої знання, одержані раніше. Тиждень історії має на меті не тільки виявити здібності й нахили учнів, але й вдосконалити їх.

Директор з НВихР                                       Т.В. Тулейбич 

Новини

Психолого-педагогічний семінар-тренинг
Психолого-педагогічний семінар-тренинг
Торгівля людьми - як цьому запобігти!
Торгівля людьми - як цьому запобігти!
Україна – незалежність, гідність, свобода
Україна – незалежність, гідність, свобода
Що означає бути толерантним?
Що означає бути толерантним?
Як краще говорити про свої почуття та потреби
Як краще говорити про свої почуття та потреби
Притча про толерантність
Притча про толерантність
16 листопада - день толерантності
16 листопада - день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності
9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
Психолого-педагогічний семінар-тренинг

«Человек живет – должен жить,

да и хочет жить – трудом,

бодростью, радостью, улыбкой,

добрым словом. Хочет, но не

всегда может так жить. Для

этого ей нужно здоровье,

прежде всего здоровые нервы, да к тому

же умение их сохранить»

В. Проскурин

С целью повышения уровня информированности педагогов о синдроме эмоционального выгорания 25.11.2021 и 26.11.2021 практическим психологом Бондарь С.А. и методистом Ахундовой Г.В. в МППЧ проведен психолого-педагогический семинар-тренинг «Предупреждение профессионального выгорания педагога путем положительного мышления». Задачей мероприятия было ознакомить педагогов с понятием профессионального выгорания, сформировать у педагогов мотивацию к самопознанию и самосовершенствованию личности, провести мероприятие по профилактике эмоционального и профессионального выгорания в педагогическом коллективе лицея.

Эмоциональное выгорание является актуальной проблемой современного учебного заведения. Усталость, неудовлетворенность результатами собственной деятельности, чувство отсутствия социальной поддержки… Педагоги постоянно испытывают большие нервно-психические нагрузки. Самым сложным является то, что выгорание развивается постепенно, и в этом его коварство. Человек часто не осознает симптомы. Она не может увидеть себя со стороны и понять, что происходит.

Поэтому профилактика эмоционального выгорания начинается с умения распознавать и понимать суть проблемы, причины неудовлетворенности в профессиональной деятельности, правильно оценить свои эмоциональные ресурсы, определить возможные пути и методы психологической саморегуляции.

         В начале семинара-тренинга участники определили для себя ожидания и цели, размещенные на «Дереве ожиданий». Затем педработники ознакомились с теоретической основой понятия эмоционального и профессионального выгорания, его определением, симптомами, компонентами, связью между стрессом и выгоранием, причинами и ситуациями, которые это вызывают и получили рекомендации по профилактике.

В качестве практической задачи участникам было предложено сделать коллажи в виде идеального пространства для них, где бы они чувствовали себя комфортно и отдохнули.

Следующим упражнением было изобразить в двух нарисованных кругах в соотношении реальное распределение их времени на себя лично, работу и семью и желаемое. Разногласия у многих были существенными, на что были получены рекомендации пытаться приблизить реальные результаты к желаемым, чтобы не чувствовать эмоциональное и профессиональное выгорание.

Следующим практическим упражнением была «Минутка-отдых» для того, чтобы научиться делать такие упражнения всякий раз, когда человек чувствует себя истощенным.

Участники семинара-тренинга работали заинтересованно, активно, доброжелательно. Чувствовалось взаимоуважение, искренность и откровенность. В конце многие педработники лицея отметили, что ожидания, которые были помещены на «Дерево ожиданий», оправдались. Участники открыли для себя много нового и интересного, а самое главное – получили хорошее настроение и знание как бороться с эмоциональным и профессиональным выгоранием. Проведенный семинар-тренинг достиг своей цели.

 28.11.2021 128.11.2021 228.11.2021 328.11.2021 428.11.2021 528.11.2021 628.11.2021 728.11.2021 828.11.2021 928.11.2021 1028.11.2021 1128.11.2021 1228.11.2021 1328.11.2021 14

67h6f765gfg87               
67h6f765gfg87p
 
67h6f765gfg87p7
67h6f765gfg87p78
67h6f765gfg87p78tf
67h6f765gfg87p78tfui
 21 main
Україна – незалежність, гідність, свобода
 
Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції — наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. «Мені, як Президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада», — сказав Гарант.

Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, як було сказано у назві  фільму про Євромайдан, була «Зима, що нас змінила». І добре, що ці зміни йдуть у напрямі прощання країни зі своїм радянським та постколоніальним минулим, нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.

Національна гідність є похідним поняттям від поняття особистісної гідності. Отже, українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян.

Святе Письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок кожного народу.

Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю.

Ми можемо пишатися мальовничою природою, родючою землею, лагідним кліматом, безліччю корисних копалин і неповторної краси краєвидами.

Головне, що ми сьогодні маємо усвідомити: ми не пришельці на цій землі, наші предки її ні в кого не відбирали, ми, українці, на своїй землі і маємо таке глибоке коріння, що його не вирвати ніякими силами.

23роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90-ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Не так давно ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще декілька років тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які в мирний час повертають поранених в ООС з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія.

Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. Вони стали ангелами, легкокрилими, вічними і там на небі вони разом в одному колі. Сидять і шукають відповіді на запитання «Чому так сталося? Хто відповість?»

  Ще не загоїлися рани майдану. Небесна сотня поповнилася новими ангелами. А вже душі загиблих у зоні ООС зірками спалахували на небі. Україна продовжує оплакувати своїх героїв. І лише матері чекають додому своїх синів, не вірять у їх загибель і божеволіють від болю.

В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

Loading...

Що означає бути толерантним?

 785678uytygfh76
 

«Намагайтеся бути хоча б трохи добрішими,
і ви побачите, що будете не в змозі здійснити інший вчинок».
                                                                            Конфуцій

 

Міжнародний день толерантності – свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Рішенням ЮНЕСКО запроваджено Декларацію принципів терпимості у 1995 році.

 

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

У Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia – терпіння) сказано: «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Толерантності потрібно вчитися, оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, нормально зустрічати відмінне від своєї думки.

Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, у житті якого укорінився цей основний ідеал.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру!

 

 

 

 

 

 

 

 

257444147 1869184529944473 1978252259730051764 n
257362644 1869184579944468 4232274857935315165 n
257604527 1869184616611131 7006009674806773941 n
257425570 1869184653277794 6339368343462739754 n
257464306 1869184686611124 786463420124326142 n
 
Притча про толерантність
16 листопада - день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності

 

776р324ап4556

     16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

    Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Забезпечення принципу рівності під час реалізації прав і свобод людини та громадянина є головним завданням у діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

    Так, Уповноваженим у рамках здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина систематично проводився моніторинг стану дотримання принципу рівності у роботі органів державної влади та місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного і приватного права.

Окрім того, Уповноваженим проводиться активна просвітницька робота, спрямована на подолання негативних стереотипів та формування толерантного ставлення до вразливих груп суспільства, а також вживаються заходи з метою запобігання та протидії дискримінації в українському суспільстві.

Уповноважений закликає бути толерантними, з розумінням та повагою ставитись один до одного, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
 

                                                                                                                   І возвеличимо на диво

                                                                                                                  І розум наш, і наш язик...

                                                                                                                                   Т.Г. Шевченко

          День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Відзначення Дня української мови та писемності дає нам змогу доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

 День української писемності та мови, нагадує нам, українцям, чиїх батьків ми діти, які у нас корені. Щоб бути успішною нацією, потрібно це пам’ятати.

Низка заходів мала би відбутися в ліцеї у цей день.   У День української писемності та мови за традицією здобувачі освіти Миколаївського професійного промислового ліцея  відзначають найкращих популяризаторів українського слова, відвідують міські бібліотеки, проводять виховні години, конкурси знавців української мови, тощо.  
Сьогодні 9 листопада, незважаючи на умови пандемії, здобувачі освіти, вчителі, майстри  взяли онлайн участь у марафоні написання XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності,
приуроченого дню української мови та писемності. В бібліотеці ліцея розгорнуто книжкову виставку «Із скарбниці мови»

67768yuth76

«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
87ytut76yt4ed3s
 
87ytut7yt4ed3s
 
87ytu77yt4ed3s
 
465yre654wed7

Please publish modules in offcanvas position.