Що означає бути толерантним?

 785678uytygfh76
 

«Намагайтеся бути хоча б трохи добрішими,
і ви побачите, що будете не в змозі здійснити інший вчинок».
                                                                            Конфуцій

 

Міжнародний день толерантності – свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Рішенням ЮНЕСКО запроваджено Декларацію принципів терпимості у 1995 році.

 

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

У Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia – терпіння) сказано: «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Толерантності потрібно вчитися, оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, нормально зустрічати відмінне від своєї думки.

Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, у житті якого укорінився цей основний ідеал.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру!