І возвеличимо на диво

                                                                                                                  І розум наш, і наш язик...

                                                                                                                                   Т.Г. Шевченко

          День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Відзначення Дня української мови та писемності дає нам змогу доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

 День української писемності та мови, нагадує нам, українцям, чиїх батьків ми діти, які у нас корені. Щоб бути успішною нацією, потрібно це пам’ятати.

Низка заходів мала би відбутися в ліцеї у цей день.   У День української писемності та мови за традицією здобувачі освіти Миколаївського професійного промислового ліцея  відзначають найкращих популяризаторів українського слова, відвідують міські бібліотеки, проводять виховні години, конкурси знавців української мови, тощо.  
Сьогодні 9 листопада, незважаючи на умови пандемії, здобувачі освіти, вчителі, майстри  взяли онлайн участь у марафоні написання XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності,
приуроченого дню української мови та писемності. В бібліотеці ліцея розгорнуто книжкову виставку «Із скарбниці мови»

67768yuth76