Історія закладу

У кожного навчального закладу є свій неповторний шлях в освітянській галузі, власна біографія, яка містить яскраві сторінки зростання та оновлення, змін та перетворень. Наш навчальний заклад також має свій літопис, що відбивається у долях працівників та учнів протягом всіх років існування.
Запрошуємо помандрувати сторінками його життя, адже навчальний заклад, як і людина, має свою долю, свою історію і традиції.

Миколаївський професійний промисловий ліцей веде свою історію від Школи фабрично-заводського учнівства, яка була створена наказом Міністерства легкої промисловості УРСР №255 від 9 липня 1968 року, і готувала робітничі кадри для Миколаївського шкіряно - взуттєвого комбінату.
В 1968 було оголошено набір учнів з професії „взуттьовик”. Для занять було виділено невелике приміщення вечірньої школи № 3, яке ледве було пристосовано до належних умов навчального процесу. Вдень тут проводились уроки із спеціальних дисциплін, а увечері – із загальноосвітніх предметів. Будинок школи мав лише один поверх без будь-яких зручностей, не було обладнаних кабінетів для занять.
1 вересня 1968 року розпочався перший навчальний рік. До занять приступило 216 учнів з 8-річною освітою, всього 8 груп. Директором було призначено Літош Ірину Прокопівну. Термін навчання становив 1,5 року. 1 листопада 1970 року відбувся перший випуск кваліфікованих взуттьовиків.
Протягом наступних років ФЗУ кілька разів змінювало своє місцезнаходження. Уроки проводились у незручних тісних кабінетах, непристосованих до занять. В лютому 1970 року училище змінило місцезнаходження та розташувалося у старій будівлі взуттєвої фабрики, де заняття відбувалися в тісних маленьких кімнатах – колишніх кабінетах підприємства. З травня 1970 року по вересень 1972 року училище знаходилося в будинку вечірньої школи №18. А виробниче навчання взагалі доводилося здійснювати на взуттєвих фабриках Миколаєва, Луганська, Кривого Рогу.
У зв’язку з тим, що умови навчання не відповідали сучасним вимогам до навчального процесу Міністерством легкої промисловості РСР було прийнято рішення про будівництво нового навчального корпусу на базі Миколаївської взуттєвої фабрики.
Викладачі і учні радісно зустріли цю звістку. Щоденно, після занять вони охоче працювали на будівництві - допомагали будівельникам, щоб найшвидше стати новоселами просторого чотирьохповерхового приміщення.
25 вересня 1972 року відбулося урочисте відкриття училища в новому будинку ФЗУ на 400 місць. Світлі аудиторії, майстерні, їдальня, бібліотека, актова і спортивна зали – все це відповідало вимогам навчання і створювало атмосферу творчої, наполегливої праці.
В 1979 році ФЗУ було реорганізовано у середнє професійно-технічне училище і приєднано до системи профтехосвіти. Училище здійснювало підготовку фахівців за професією: розкрійник матеріалів, затягувальник взуття, складальник низу взуття, складальник верху взуття, оператор конвеєрної лінії та інш.
Приємно сьогодні згадувати про викладачів та майстрів виробничого навчання, які були першими, що започатковували професійну підготовку кадрів і знайомили своїх учнів з усіма таємницями професії взуттьовика та ділилися секретами успіху. Це викладачі спецпредметів - Петров Петро Петрович, Антоненко Микола Павлович, Петровська Ніна Володимирівна, Коваленко Людмила Григорівна. Це майстри виробничого навчання - Глухова Ганна Михайлівна, Карташова Алла Василівна. Вони дали путівку в життя сотням своїх учнів, озброїли їх знаннями, вміннями, навичками та, найголовніше, передали свою любов і повагу до професії. Клопітка і наполеглива праця цих педагогів дала помітні результати. Серед випускників є керівники і провідні фахівці підприємств взуттєвої галузі, власники приватних фірм, висококваліфіковані майстри з ремонту та пошиття взуття, майстри виробничого навчання.
Вже наприкінці 80-х років училище займало провідне місце серед навчальних закладів ПТО. На його базі упроваджувались експерименти, вивчався передовий педагогічний досвід і щорічно проводилися обласні масові заходи. Протягом десятиліть відбулося багато змін: відкрились інтегровані професії взуттєвого виробництва, нові професії громадського харчування і бухгалтерського обліку; збільшився обсяг набору учнів; покращились умови навчання і відпочинку.
Серед професій, за якими готували учнів, з’явились нові – «Кухар» і «Кондитер», в 2000-ті роки – «Бармен», «Офіціант», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; конторський службовець (бухгалтерія)», з 2015 року - «Формувальник ковбасних виробів»; «Контролер харчової продукції (виробництво м’ясних та рибних продуктів)».
З 15 березня 2006 року училище було перейменовано у Миколаївський професійний промисловий ліцей.
Навчальний заклад з роками оновлювався, зміцнювалася матеріально-технічна база. Поряд із навчальними майстернями з ремонту та пошиття взуття відкрилися лабораторії для кухарів, для барменів та для обліковців, навчальний цех з кондитерського виробництва. Навчальні приміщення поповнилися новим обладнанням, меблями. Директор Г.П. Гуревич щодня прикладає багато зусиль, намагаючись створити найоптимальніші умови для організації навчального процесу, для зручної роботи працівників і успішного навчання учнів.
Сьогодні в ліцеї функціонують 20 навчальних кабінетів, 4 навчальні майстерні, 3 навчальні лабораторії, 2 спортивних зали, бібліотека, актова зала, їдальня на 150 посадових місць. Справжньою гордістю ліцею можна назвати кабінет інформатики, обладнаний новою комп’ютерною технікою та підключений до мережі Інтернету. Також одним з найкращих є кабінет з охорони праці, де зроблено капітальний ремонт, поставлено енергозберігаючі вікна та придбано сучасні зручні меблі.
Вже не впізнати ганок, який було реконструйовано у відповідність до вимог сучасного архітектурного дизайну. А оновлена після ремонту їдальня є не тільки зручним місцем для харчування, а й затишним залом для проведення колективних урочистих свят.

Миколаївський професійний промисловий ліцей сьогодні – це державний професійно-технічний навчальний заклад другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти.
Сьогодні ліцей – одне з небагатьох навчальних закладів, у якому здобувають середню і професійну освіту майбутні кухарі, кондитери, бармени, взуттьовики, обліковці.
Основними замовниками робітничих кадрів є підприємства громадського харчування та ресторанного сервісу, підприємства з виготовлення та ремонту взуття. Більше 70% учнів проходять виробничу практику та працевлаштовуються на підприємства, що є основними замовниками. Поряд з первинною професійною підготовкою ліцей здійснює професійно-технічне навчання дорослого населення за угодами з Обласним центром зайнятості.
За 50 років свого існування ліцей підготував і випустив близько 10 тисяч випускників, багато з яких у подальшому стали керівниками та провідними спеціалістами підприємств України.
Подальшу долю ліцею педагогічний колектив вбачає у введенні нових професій, які стають необхідними згідно з вимогами часу.

Директора Миколаївського професійного промислового ліцею

Літош І.П.

Ірина Прокопівна – перший директор навчального закладу. Людина широкої ерудиції, цілеспрямована, лагідна і сувора водночас. В 1968 році, коли вона була призначена на цю відповідальну посаду, школа фабрично-заводського учнівства для підготовки робітників взуттєвої галузі навіть не мала свого приміщення. Директору доводилось вирішувати безліч організаційних питань, щоб навчальний заклад стабільно працював, - орендувати приміщення, створювати зручні умови для навчання учнів та роботи педагогів. Енергійній, турботливій, відповідальній жінці це вдалося. 1 вересня 1968 року розпочався перший навчальний рік. 216 майбутніх взуттьовиків розпочали свій шлях до професії і через півтора роки отримали дипломи кваліфікованих робітників.
Вже багато років минуло з тих часів, але колишні працівники і випускники ліцею і досі згадують Ірину Прокопівну, мудрого вчителя і порадника, турботливого і відповідального керівника. В неї було особливе, материнське ставлення до учнів, до працівників. Кожного вона намагалася підтримати, заспокоїти, зігріти теплом своїх почуттів. Краса її розуму, її душі і сьогодні викликають повагу та залишають добру пам'ять на віки.

Філіпська Л.М. 

Є люди, спілкування з якими приносить особливу радість, бо вони багаті душею, бо очі світяться добротою. Є вчителі, які головною запорукою міцних знань учнів вважають вимогливість. Але ця вимогливість зігріта любов’ю до дітей. Такою залишилась у спогадах Лідія Микитівна Філіпська, яка працювала директором ПТУ№10 з 1971 по 1986 роки.
В той час училище зростає, йде будівництво нової просторової будівлі. У директора безліч клопотів із завершенням будівництва, обладнанням приміщень, благоустроєм території, набором учнів на навчання. Нарешті в 1972 році нове приміщення училища відчинило двері для працівників та учнів. Навчальний процес було налагоджено в оптимальний термін, запрацювали навчальні майстерні із виробництва взуття, а випускники поповнювали кадри нової взуттєвої фабрики. І в цьому, в першу чергу, була заслуга директора.
Лідія Микитівна завжди була добрим організатором, вимогливим, відповідальним керівником. Але найбільше її любили і поважали в колективі за чуйність та невичерпну доброту. Їй можна було довірити найпотаємніше і не мати сумніву, що хтось про це дізнається.
Ось такою була вона: просто директор, наставник і порадник, просто жінка, формулою успіху якої завжди було сіяти знання учням та дарувати добро людям.


Гаєвська Н.Г.


Ніна Гаврилівна працювала в ПТУ №10 на посаді директора з жовтня 1990 року по 1993 рік. Очолити колектив їй довелося в нелегку епоху реформ, становлення незалежності України, час економічних проблем. Директор постійно дбала про вдосконалення матеріально-технічної бази навчального закладу, робила все від неї залежне, щоб училище відповідало вимогам сучасності. Поза її увагою не залишалася жодна проблема колег та учнів. Працівники, які багато років працюють у закладі, і досі пам’ятають, як було відкрито кондитерський цех з новим обладнанням, працювали малі підприємства, що давали прибутки з ремонту взуття та продажу кондитерських виробів, як було зроблено ремонти і оновлено інтер’єр їдальні, методичного кабінету, вестибюля на І поверсі.
Ніна Гаврилівна також викладала уроки фізичної культури. Любов до спорту стала для неї улюбленою справою, професією, сутністю життя. І все в її житті від любові. Від любові до спорту – переконаність у тому, що він один із найважливіших чинників у формуванні здорового способу життя. Від любові до обраної справи – впевненість у необхідності постійного пошуку найрезультативніших методів і прийомів роботи з вихованцями. Тому наступним завданням, яке повстало перед директором, було бажання викликати в учнів інтерес до занять фізичною культурою і спортом. Енергійна, завжди зі смаком одягнена, з чарівною зачіскою жінка, власним прикладом у виконанні навчальних вправ, стрункою статурою, чіткою осанкою, умінням створити сприятливу психологічну атмосферу на уроках вдалося вирішити ці завдання. В училищі запрацювали спортивні секції, збірні команди брали участь у різних змаганнях міста і посідали призові місця.
Подальшу свою біографію Ніна Гаврилівна пов’язала зі спортом і багато років працює начальником відділу обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України.

Бурдовіцина Л.С.


Людмила Степанівна потрапила до нашого міста з Херсону. Тоді вона і передбачити не могла, що це місто стане для неї другою батьківщиною, рідною оселею. Що тут вона очолить велику сім’ю працівників та учнів ПТУ №10, завоює їх повагу і любов.
Неординарна особистість, цілеспрямована і рішуча, закохана у справу свого життя – саме такою запам’яталась Людмила Степанівна колективу училища, коли протягом 1993 - 2004 років працювала директором. А працювати їй довелося в складних умовах: відбувався значний спад в економіці, зменшувалося надходження у бюджет, в країні проходили страйки, працівникам місяцями не виплачували зарплату. До того ж потрібно було вирішувати питання опалення, освітлення, харчування учнів. Чого тільки коштувало налагодити роботу опалювальної системи училища, яка зазнала аварії внаслідок раптового зниження температури взимку 1998 року. Людмила Степанівна зуміла мобілізувати всі сили, зібрати кошти і організувати ремонтні роботи так, щоб все було відновлено за короткий час зимових канікул. А складні часи зробили колектив училища ще міцнішим і дружнім.
Завдяки вмілій організації Бурдовіциної Л.С., її життєвій енергії педагогічний колектив, усі структурні ланки працювали динамічно, рівень навчальних досягнень учнів, їх професійної підготовки зростав. А училище набувало слави закладу, що готує не тільки взуттьовиків, а й кухарів і кондитерів високої кваліфікації.
Сьогодні Людмила Степанівна перебуває на заслуженому відпочинку, але завжди цікавиться справами рідного навчального закладу та колег, їх досягненнями та проблемами.


Гуревич Г.П.

Любити людей, бачити у кожному особистість, підставити плече допомоги у важку мить – цих простих істин не можна навчити, їх потрібно збагнути всією сутністю. Саме вони допомогли понад 20 років тому людині щедрої душі, педагогу за покликанням і просто чарівній жінці - Гуревич Галині Петрівні пройти нелегкий шлях від інженера – технолога до директора ліцею, авторитетного і знаного спеціаліста професійно-технічної освіти.
Всім відомо, що є люди, з якими завжди затишно: уважний погляд, лагідна усмішка, добре слово, а в очах - вогник одержимості, відданості конкретній справі. Такою і є наша Галина Петрівна, порядна і щедра на добро, творча і оптимістична людина, для якої професійно-технічна освіта стала невід'ємною часткою життя. В очах цієї жінки горить такий молодий вогонь запалу та бадьорості, що просто не хочеться промовляти занадто урочистих слів, а щиро привітати, висловити найліпші побажання, людську повагу і вдячність .
Початок життєвого шляху, так би мовити, основи усіх досягнень Гуревич Г. П. закладалися у дружній сім’ї, материнській любові, батьківських порадах. Це виплекане з дитинства почуття родинного тепла вона пронесла через усе життя, через радощі і труднощі, воно давало опору і вселяло надію. Трудова біографія взяла свій початок на виробництві, де юна випускниця-відмінниця Одеського технологічного інституту харчової промисловості пізнала всі таємниці хлібопечення.
Бажання передати отриманні знання, жага до плідної роботи привели молодого технолога у ПТУ №24, де вона почала працювала майстром виробничого навчання, викладачем спеціальних дисциплін. В училищі Галина Петрівна показала себе справжньою майстринею педагогічної справи, уроки якої стали незабутніми для учнів і для колег. Завжди сама організована, дисциплінована, вимоглива, цього ж вимагала й від учнів. Водночас з дітьми її серце випромінювало багато тепла, материнської ласки, турботи.
Плідна робота, набутий досвід, професійність у виконанні своїх обов’язків, творче ставлення до будь-яких справ слугували наступній сходинці в професійно-технічній сфері – роботі методистом Миколаївського НМЦ ПТО. Протягом 11 років Галина Петрівна була яскравим організатором і координатором обласних методичних заходів: конференцій семінарів, секцій, олімпіад і конкурсів професійної майстерності. Завдяки широкій ерудиції і накопиченому фаховому досвіду вона вміло надавала ефективну допомогу педпрацівникам, розробляла методичні та інформаційні матеріали.
Невтомна діяльність Галини Петрівни, риси характеру творчої сильної особистості проявилися і під час її роботи на посаді заступника директора з навчально-виробничої роботи у ВПУ №21, де їй довелося покладати багато зусиль щодо організації навчального процесу, пошуку нових прогресивних форм реалізації професійно-технічної освіти, удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників.
З квітня 2007 року Галина Петрівна очолює Миколаївський професійний промисловий ліцей. З перших днів роботи в ліцеї вона зрозуміла, що директор ПТНЗ – це посада особлива, тому що має бути не тільки керівником, а й педагогом, економістом, юристом, психологом, менеджером. Першочерговими проблемами, з якими їй довелось зіткнутись на посаді директора ліцею, була необхідність вирішувати проблеми ремонту покрівлі і теплотраси, навчальних кабінетів і майстерень, фасаду і ганку. Також потребувало термінового вирішення питання зміцнення навчально-матеріальної бази, комп’ютеризації навченого процесу, налагодження зв’язків з громадськістю. Але головне – створити міцний і дружний колектив, команду однодумців, друзів і колег.
З ранку до пізнього вечора директор – у ліцеї. Як і годиться справжній господині, Галина Петрівна у курсі всього, що тут відбувається, до найменших дрібниць. Як голова великої родини, вона турбується про кожного, хто складає велику сім’ю «ліцеїстів», при цьому вона наділена мудрістю уникати конфліктів у колективі. Увесь час цій жінці доводиться працювати з різними за характером людьми, але її емоційна витримка, толерантність допомагають легко спілкуватися з ними.
Красива, завжди елегантна, Галина Петрівна — еталон жіночності. Вміє влучно пожартувати і гарно заспівати. Як людина доброї вдачі, вона передає свій досвід багатьом колегам, вчить не тільки професійній майстерності, а й людяності, добропорядності, дисциплінованості. ЇЇ компетентність і відповідальність, відданість роботі є зразком, настановою тим, хто розпочинає свій шлях у системі професійно-технічної освіти.
За високий рівень професіоналізму, ініціативність, відданість своїй справі Галину Петрівну нагороджено знаками «Відмінник освіти України» і «А. Макаренко», почесними грамотами Міністерства освіти і науки України і управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

Новини

 У колективі жити - з усіма дружити! 
У колективі жити - з усіма дружити! 
Педагогічні читання в МППЛ.
Педагогічні читання в МППЛ.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Тренінг зі здобувачами освіти
Тренінг зі здобувачами освіти "Усі ми різні! Усі ми рівні. Насильству немає виправдання"
Декада природничо-математичних наук 2021.
Декада природничо-математичних наук 2021.
До Міжнародного дня інвалідів
До Міжнародного дня інвалідів
5 грудня – Міжнародний день волонтера
5 грудня – Міжнародний день волонтера
МІСЯЦЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ
МІСЯЦЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ
Волонтери – люди доброї волі
Волонтери – люди доброї волі
День пам’яті жертв голодомору
День пам’яті жертв голодомору
Психолого-педагогічний семінар-тренинг
Психолого-педагогічний семінар-тренинг
Торгівля людьми - як цьому запобігти!
Торгівля людьми - як цьому запобігти!
Україна – незалежність, гідність, свобода
Україна – незалежність, гідність, свобода
Що означає бути толерантним?
Що означає бути толерантним?
Як краще говорити про свої почуття та потреби
Як краще говорити про свої почуття та потреби
Притча про толерантність
Притча про толерантність
16 листопада - день толерантності
16 листопада - день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності
9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
 У колективі жити - з усіма дружити! 

    У колективі жити - з усіма дружити! 

    З метою поглиблення знань здобувачів освіти  про  шляхи  формування  міцного  колективу, уміння спілкуватися з однолітками та дорослими, виявляти турботу про них; розвитку  вміння оцінювати власні  вчинки, визначати свою роль у колективі, налагоджувати дружні стосунки; виховання почуття колективізму, дружби, товаришування, взаєморозуміння і взаємоповаги, почуття відповідальності за свої вчинки, бажання удосконалювати себе у Миколаївському професійному промисловому ліцеї зі здобувачами освіти груп КІ-11 та КІ-21 практичним психологом Бондар С.А. та соціальним педагогом Пауль Л.Г. був проведений тренінг «У колективі жити – з усіма дружити».

Під час заняття учасники удосконалювали навички  вільно висловлювати   свої думки за допомогою міміки та жестів, знаходили способи вирішення проблемних ситуацій під час розгляду конкретних життєвих прикладів, аналізували відеоматеріали щодо толерантної поведінки у колективі. Особливу увагу було приділено виконанню вправи «Валіза чемності»,  у ході якої учасники обговорювали поняття «колектив», «дружба», «взаємодопомога», «повага», «толерантність», «ввічливість», «підтримка»,  «чесність», «справедливість». На основі аналізу притчі «Сім лозин» було створене символічне дерево, що уособлювало єдність, силу, міць колективу.  

По завершенню тренінгу говорили про унікальність та неповторність кожного зі здобувачів освіти. Наголошували, що ми на світі не одні, нас оточують люди, з якими ми спілкуємося, відпочиваємо, навчаємося. І нам потрібно вчитися жити в колективі.Тому ми повинні дбайливо, з любов’ю та повагою ставитися до себе й оточення, приймати себе й інших такими, як є, тобто ставитись до себе й інших толерантно. изображение viber 2022 01 21 16 16 28

изображение viber 2022 01 21 16 16 29 1изображение viber 2022 01 21 16 16 29изображение viber 2022 01 21 16 16 30изображение viber 2022 01 21 16 16 31 2изображение viber 2022 01 21 16 16 31изображение viber 2022 01 21 16 16 33изображение viber 2022 01 21 16 16 48изображение viber 2022 01 21 16 16 49 8изображение viber 2022 01 21 16 16 49

Педагогічні читання в МППЛ.

8uhrtf4edb

Педагогічні читання – це одна із традиційних та невід’ємних частин методичної роботи Миколаївського професійного промислового ліцею, яка направлена на удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, сприяння їх творчому розвитку, вивчення сучасних технологій, форм та методів професійної підготовки здобувачів освіти, поширення перспективного досвіду в педагогічній діяльності, удосконалення професійної компетентності педпрацівників.

Цього року педагогічні читання відбулись 12 та 13 січня 2022 року та були направлені на вивчення педагогічного досвіду педпрацівників ліцею, відкритий обмін думками і досвідом на тему: «Реалізація проблемної теми ліцею в умовах оновлення змісту та форми професійної (професійно-технічної) освіти.

Педагогічні читання досягли своєї мети: було проаналізовані та обговорені новини в професійній (професійно-технічній) освіті, відбувся обмін досвідом, обговорені спільні проблеми і знайдені шляхи їх вирішення, було створено умови для творчої самореалізації, підвищена мотивація педагогічної діяльності викладачів загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання.

16.01.22 116.01.22 216.01.22 316.01.22 416.01.22 516.01.22 6

Програма 1Програма 2Програма 3Програма ІІ

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»                     

     У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Миколаївському професійному промисловому ліцеї практичним психологом Бондар С.А. та соціальним педагогом Пауль Л.Г. було проведено низку профілактичних заходів, спрямованих на поглиблення обізнаності здобувачів освіти щодо проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення: коментований перегляд коміксів «Твоє життя – твій вибір», фільму «Життя на продаж», гра «Рожеві окуляри» (протидія торгівлі людьми); година психолога «Поспішай творити добро» (співпраця з благодійним фондом «Єднання спільноти» – збір коштів на допомогу для закупівлі потреб важкохворим дітям до Міжнародного дня людей з інвалідністю); коментований перегляд відеоролика «Не смійся з мене»; палітра думок «Що таке доброчесність?»; складання буклету «Я за здоровий спосіб життя»; панорама відкритих думок «СНІД! Не залишаймося байдужими»; круглий стіл «Права та обов’язки майбутнього фахівця»; тренінг «Усі ми різні! Усі ми рівні! Насильству немає виправдання».

 

15.12.2021 1

15.12.2021 215.12.2021 315.12.2021 415.12.2021 515.12.2021 615.12.2021 715.12.2021 815.12.2021 915.12.2021 1015.12.2021 1115.12.2021 1215.12.2021 1315.12.2021 1415.12.2021 1515.12.2021 1615.12.2021 1715.12.2021 1815.12.2021 1915.12.2021 2015.12.2021 21

 

Тренінг зі здобувачами освіти

Тренінг зі здобувачами освіти "Усі ми різні! Усі ми рівні. Насильству немає виправдання"

                  10 грудня в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» практичним психологом Бондар С.А. та соціальним педагогом Пауль Л.Г. зі здобувачами освіти групи КК-23 було проведено тренінг «Усі ми різні! Усі ми рівні! Насильству немає виправдання». Під час тренінгу учасники обговорювали поняття «насильства», його види та наслідки як для окремої людина та суспільства загалом, аналізували власні дії та вчинки, говорили про людяність, відповідальність, повагу до іншої людини, а також про гендерні стереотипи та упередження. Метою заходу було вкотре наголосити, що насилля є порушенням прав людини, приниженням її честі та гідності, закладення формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. Давайте разом об’єднаємо зусилля для створення світу наповненого миром і повагою один до одного!

 15.12.21

15.12.21 215.12.21 315.12.21 415.12.21 5 815.12.21 515.12.21 615.12.21 715.12.21 915.12.21 1015.12.21 1115.12.21 1215.12.21 13

Декада природничо-математичних наук 2021.

В МППЛ з 30.11.21. по 10.12.21 тривала декада природничо-математичних наук.

Предметні декади – це масова форма позакласної роботи з навчального предмета, визначений вид діяльності, спрямований на ознайомлення і зацікавленість здобувачів освіти у конкретному предметі.
Протягом визначеного часу увага всього ліцею приковується до будь-якого предмета або напрямку виховної роботи (фізики, географії, історії, біології, профорієнтації і т.і.).

Мета предметних декад – активізувати здобувачів освіти до подальших занять з предмета, розвивати їх пізнавальні інтереси, розширювати світогляд, стимулювати творчу активність, прагнення до інтелектуального удосконалення.

У програму предметної декади було включено: випуск газет і бюлетенів про новини науки і техніки та за профілем предмета; організовано виставку малюнків, стіннівок; проведено диспути, інтелектуальні конкурси, наукові вітальні, прес-конференції, конкурси, усні журнали, огляди, інформаційні години, ігри-презентації, турніри, тренінги, змагання.

Наприклад, викладачем фізики Костіною Ю.А. був проведений захід «Наукова вітальня. Інтелектуальна гра з фізики» для здобувачів освіти першого курсу. (Фото 1,2,3,4). Викладач інформатики Шпильова О.В. провела захід «Інтелектуальне кафе «Знавці інформатики» для здобувачів освіти першого курсу та інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» для здобувачів освіти третього курсу (Фото 5,6,7,8). Викладач математики Довгаль Н.В. для здобувачів освіти другого курсу провела Інтелектуально-розважальну гру «Цікава математика» (Фото 9,10,11,12). Викладач біології Піскун С.А. для здобувачів освіти першого курсу провела тренінг «Молодь обирає здоровий спосіб життя» (Фото 13,14,15,16).

Проведені в рамках тижня заходи посилили у здобувачів освіти інтерес до предметів, прагнення пізнати нове, допомогли виявити свої творчі здібності.1 12 12.2012 11 12 12.2012 21 12 12.2012 31 12 12.2012 41 12 12.2012 51 12 12.2012 61 12 12.2012 71 12 12.2012 81 12 12.2012 91 12 12.2012 10

1 12 12.2012 121 12 12.2012 131 12 12.2012 141 12 12.2012 151 12 12.2012 16

 

 

 Дивімося на них як на рівних

    Бесіда-діалог

10.12.2021 3

 1992 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

 Мета, заради якої цей день був проголошений,— це дотримання прав людини й участь інвалідів в житті суспільства. В Україні цей день відзначається з 1993 року.Знаковим для нашої країни стало підписання у вересні 2008 року президентом України документів про приєднання України до конвенції ООН про права інвалідів.

Усі ми звикли до слів «толерантність», «рівні права», «соціальний захист»… Та насправді ми навіть не маємо уявлення про спектр проблем, з якими стикаються люди, що відрізняються від середньостатистичного громадянина нашої держави. Зустрічаючи на вулиці людину на милицях або у візку, чи замислюємось ми над його непростою долею? А що цим людям потрібно? Відповідь. Доброта, милосердя і розуміння. Доброта і милосердя - два крила,  на яких тримається людство. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. Всі ми однакові перед Богом! І ми повинні поважати, цінувати людей, піклуватися про тих, хто чимось обділений, кому в житті пощастило менше, ніж нам.

В групі ККС11 пройшла бесіда-діалог «Дивімося на них як на рівних». Метою заходу було привернути увагу до проблем людей з особливими потребами. Бібліотекар розповіла про день людей з особливими потребами, ознайомила з законами, які регулюють всі аспекти життя людей з інвалідністю. Здобувачі освіти висловлювали думки стосовно питання рівності і доброго ставлення до цих людей. Було переглянуто ролики про українських паралімпійців, Ніка Вуйчича-християнського проповідника, мотиваційного тренера організації «Життя без кінцівок», Стіва Гокінга -англійського фізика-теоретика, космолога і автора багатьох книжок, директора з досліджень Центру Теоретичної Космології Кембриджського університету,який мав невиліковну хворобу. Діагноз став величезним потрясінням, однак допоміг Стівену визначити своє майбутнє:

«Хоча над моїм майбутнім нависла хмара, на свій подив я з'ясував, що тепер почав отримувати від життя більше задоволення, ніж раніше.»

Наприкінці заходу всі зробили висновок, що люди-інваліди можуть стати прикладом, взірцем і для багатьох здорових, тому що вони цінують життя, кожну його хвилинку, які своєю сміливістю, наполегливістю, життєлюбністю показують нам, як потрібно жити.

10.12.2021 4   10.12.2021 5

 

 

 

5 грудня – Міжнародний день волонтера
10.12.2021
 5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими керувались люди щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність.

Завдяки праці волонтерів зла стає менше в світі, хворі, самотні, незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець.

10.12.2021 1  10.12.2021 2

Наш ліцей щорічно долучається до відзначення Міжнародного дня волонтера. У нас проходять інформаційно-просвітницькі заходи щодо вивчення історії та значення волонтерського руху. Це і бібліотечні полички, виховні години, усні журнали тощо. В цьому році по групах пройшли години спілкування «Волонтери – люди доброї волі» з коментованим переглядом документального фільму «Тил». Після фільму було обговорення теми , де ми дійшли висновку, що бути волонтером – це важлива і відповідальна місія. Хоч раз побувавши в ролі волонтера, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття. Це стає для людей способом життя.

У час, коли наша країна перебуває у  надскладній ситуації, коли порушено територальну цілісність, підірвано економіку, а серед простих людей панує нерозуміння і розбрат, саме їх активна громадська позиція, небайдужасть та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання – це запорука успіху.

 

 
 

МІСЯЦЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ

 

Цифрова грамотність – здатність безпечно та ефективно  використовувати сучасні цифрові технології в навчанні, в роботі та особистісному розвитку.

Викладачі та майстри виробничого навчання Миколаївського професійного промислового ліцею долучилися до «Місяця цифрової грамотності», переглянули освітні серіали, які допомагають розвинути цифрові навички та отримали сертифікати про успішне завершення курсу.

20211130 16194220211130 162029(1)

Волонтери – люди доброї волі

5 грудня Україна і світ відзначає Міжнародний день волонтера. Все більше людей долучається до волонтерської справи, все більше молоді свій вільний час віддає іншим.

Волонтер — це покликання, спосіб життя. Волонтерська діяльність як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі та обмежена державна участь у задоволенні потреб своїх громадян, їхній соціальній підтримці.

Саме тому, з 02 грудня по 04 грудня 2021 року у Миколаївському професійному промисловому ліцеї з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера було проведено заходи для здобувачів освіти, щоб молоді люди долучилися до волонтерського руху, змогли ефективно реалізувати себе. Практичний психолог Бондар С.А. провела з групами І курсу відкритий діалог «Волонтери врятують світ», бібліотекар Гринько Л.А. організувала для здобувачів ІІ курсу перегляд документального фільму Б. Кутєпова про волонтерів «Тил», викладач предмета «Громадянська освіта» Коржан Т.А. залучила до інтерактивної бесіди «Хто такі волонтери» вихованців ІІІ курсу, заступник директора з НВихР провела екскурсію-огляд біля експозиції ліцею «Солдате український, я за тебе щодня благаю Бога і молю» про підтримку волонтерського руху та благодійництва педагогічним і учнівським колективами ліцею.

 4.12 14.12 24.12 34.12 54.12 64.12 74.12 9

 

День пам’яті жертв голодомору
День пам’яті жертв голодомору
5hgf755e w3efg
       Щороку наприкінці листопада по всій країні у вікнах запалюються свічки пам’яті на вшанування невинних жертв страшних голодних 1921-1923, 1946-1947 років та безжалісного голодомору 1932-1933. Саме в четверту суботу листопада з 1998 року в Україні відзначають День пам’яті жертв голодоморів.

За неповні 30 років минулого століття Україна, яку в світі називали «житницею Європи», пережила два голоди та один Голодомор. Якщо про голод 1921-1923 та 1946-1947 років була інформація, то про голод 1932-1933 рр. в Україні вперше заговорили лише в останні роки існування Радянського Союзу. До цього часу навіть у партійних документах заборонялося вживати термін «голод». І це при тому, що за різними даними голод забрав життя від 4 до 10 млн. чоловік!

На десятиліття можна засекретити архіви, навіть переписати історію на догоду ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігає правду. На сьогодні зібрані і опубліковані спогади свідків, документи, які відтворюють жахливі події Голодомору. Страшна правда про Голодомор 1932-1933 років закарбувалася і в пам’яті жителів Миколаївщини, також зберегли її нечисленні архівні документи. Це та страшна історія нашого краю, яку має знати кожен!

786ug54cjk090

Психолого-педагогічний семінар-тренинг

«Людина живе - повинна жити,

та й хоче жити – працею,

бадьорістю, радістю, посмішкою,

добрим словом. Хоче, але не

завжди може так жити. Для

цього їй потрібне здоров’я,

насамперед здорові нерви, тай до того

ж уміння їх зберегти»

В. Проскурін

    З метою підвищення рівня інформованості педагогів щодо синдрому   емоційного вигорання 25.11.2021 та 26.11.2021 практичним психологом Бондар С.А. та методистом Ахундовою Г.В. у МППЛ проведено психолого-педагогічний семінар-тренінг «Попередження професійного вигорання педагога шляхом позитивного мислення». Завданням заходу було: ознайомити педагогів з поняттям професійного вигорання, сформувати у педагогів мотивацію до самопізнання та самовдосконалення особистості, провести захід з профілактики емоційного та професійного вигорання в педагогічному колективі ліцею.

    Емоційне вигорання є актуальною проблемою сучасної закладу освіти. Втома, незадоволеність результатами власної діяльності, відчуття відсутності соціальної підтримки… Педагоги постійно відчувають великі нервово-психічні навантаження. Найскладнішим є те, що вигорання розвивається поступово, і в цьому його підступність. Людина часто не усвідомлює симптомів. Вона не може побачити себе з боку і зрозуміти, що відбувається.

   Тому профілактика емоційного вигорання починається з уміння розпізнавати і розуміти суть проблеми, причини незадоволеності в професійній діяльності, правильно оцінити власні емоційні ресурси, визначити можливі шляхи та методи психологічної саморегуляції.

         На початку семінару-тренінгу учасники визначили для себе очікування і мету, які було розміщено на «Дереві очікувань». Потім педпрацівники ознайомились з теоретичним підґрунтям поняття емоційного та професійного вигорання, його визначенням, симптомами, компонентами, зв’язком між стресом та вигоранням, причинами та ситуаціями, які це викликають та отримали рекомендації щодо профілактики.

    У якості практичного завдання учасникам було запропоновано зробити колажі у вигляді ідеального простору для них, де вони відчували б себе комфортно і відпочили.

Наступною вправою було зобразити у двох намальованих колах у відсотковому співвідношенні реальний розподіл їхнього часу на себе особисто, роботу та родину і бажаний. Розбіжності у багатьох були суттєвими, на що було отримано рекомендації намагатися наблизити реальні результати до бажаних, щоб не відчувати емоційне та професійне вигорання.

Наступною практичною вправою була «Хвилинка-відпочинка» для того, щоб навчитися робити такі вправи кожного разу, коли людина відчуває себе виснаженою.

    Учасники семінару-тренінгу працювали зацікавлено, активно, доброзичливо. Відчувались взаємоповага, щирість та відвертість. Наприкінці багато з педпрацівників ліцею відзначили, що очікування, які були поміщені на «Дерево очікувань», виправдились. Учасники відкрили для себе багато нового і цікавого, а найголовніше, – отримали гарний настрій і знання як боротись з емоційним та професійним вигоранням. Проведений семінар-тренінг досяг своєї мети.

28.11.2021 228.11.2021 328.11.2021 428.11.2021 528.11.2021 628.11.2021 728.11.2021 828.11.2021 928.11.2021 1028.11.2021 1128.11.2021 1228.11.2021 1328.11.2021 14

67h6f765gfg87               
67h6f765gfg87p
 
67h6f765gfg87p7
67h6f765gfg87p78
67h6f765gfg87p78tf
67h6f765gfg87p78tfui
 21 main
Україна – незалежність, гідність, свобода
 
Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції — наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. «Мені, як Президенту України, залишається лише документально засвідчити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці віднині і навіки будуть відзначати 21 листопада», — сказав Гарант.

Події, що відбувались з нашим суспільством на зламі 2013/14 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, як було сказано у назві  фільму про Євромайдан, була «Зима, що нас змінила». І добре, що ці зміни йдуть у напрямі прощання країни зі своїм радянським та постколоніальним минулим, нарешті подолана невизначеність двовекторності розвитку країни, виявлена європейська ідентичність українства великої України як базова. Саме ці компоненти визначають ставлення до себе й позиціювання серед інших націй.

Національна гідність є похідним поняттям від поняття особистісної гідності. Отже, українська Єврореволюція може з повним правом кваліфікуватись як Революція гідності нації та її громадян.

Святе Письмо говорить, що спочатку Бог розселив людей по всьому світу і кожному народу дав землю. Богом дана земля є святою і рідною. Тому її захист – це найперший обов’язок кожного народу.

Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь наших працелюбних і героїчних предків, які зберегли для нас нашу солов’їну мову, а нас самих наділили веселою вдачею, співучістю, працьовитістю та високою мораллю.

Ми можемо пишатися мальовничою природою, родючою землею, лагідним кліматом, безліччю корисних копалин і неповторної краси краєвидами.

Головне, що ми сьогодні маємо усвідомити: ми не пришельці на цій землі, наші предки її ні в кого не відбирали, ми, українці, на своїй землі і маємо таке глибоке коріння, що його не вирвати ніякими силами.

23роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим що у буремні 90-ті, Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Не так давно ми з вами не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Ще декілька років тому ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі які в мирний час повертають поранених в ООС з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія.

Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу. Вони стали ангелами, легкокрилими, вічними і там на небі вони разом в одному колі. Сидять і шукають відповіді на запитання «Чому так сталося? Хто відповість?»

  Ще не загоїлися рани майдану. Небесна сотня поповнилася новими ангелами. А вже душі загиблих у зоні ООС зірками спалахували на небі. Україна продовжує оплакувати своїх героїв. І лише матері чекають додому своїх синів, не вірять у їх загибель і божеволіють від болю.

В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

Loading...

Що означає бути толерантним?

 785678uytygfh76
 

«Намагайтеся бути хоча б трохи добрішими,
і ви побачите, що будете не в змозі здійснити інший вчинок».
                                                                            Конфуцій

 

Міжнародний день толерантності – свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Рішенням ЮНЕСКО запроваджено Декларацію принципів терпимості у 1995 році.

 

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.

У Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia – терпіння) сказано: «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.

Толерантності потрібно вчитися, оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, нормально зустрічати відмінне від своєї думки.

Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.

У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, у житті якого укорінився цей основний ідеал.

Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру!

 

 

 

 

 

 

 

 

257444147 1869184529944473 1978252259730051764 n
257362644 1869184579944468 4232274857935315165 n
257604527 1869184616611131 7006009674806773941 n
257425570 1869184653277794 6339368343462739754 n
257464306 1869184686611124 786463420124326142 n
 
Притча про толерантність
16 листопада - день толерантності
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності

 

776р324ап4556

     16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

    Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Забезпечення принципу рівності під час реалізації прав і свобод людини та громадянина є головним завданням у діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

    Так, Уповноваженим у рамках здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина систематично проводився моніторинг стану дотримання принципу рівності у роботі органів державної влади та місцевого самоврядування, а також юридичних осіб публічного і приватного права.

Окрім того, Уповноваженим проводиться активна просвітницька робота, спрямована на подолання негативних стереотипів та формування толерантного ставлення до вразливих груп суспільства, а також вживаються заходи з метою запобігання та протидії дискримінації в українському суспільстві.

Уповноважений закликає бути толерантними, з розумінням та повагою ставитись один до одного, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
 

                                                                                                                   І возвеличимо на диво

                                                                                                                  І розум наш, і наш язик...

                                                                                                                                   Т.Г. Шевченко

          День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Відзначення Дня української мови та писемності дає нам змогу доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

 День української писемності та мови, нагадує нам, українцям, чиїх батьків ми діти, які у нас корені. Щоб бути успішною нацією, потрібно це пам’ятати.

Низка заходів мала би відбутися в ліцеї у цей день.   У День української писемності та мови за традицією здобувачі освіти Миколаївського професійного промислового ліцея  відзначають найкращих популяризаторів українського слова, відвідують міські бібліотеки, проводять виховні години, конкурси знавців української мови, тощо.  
Сьогодні 9 листопада, незважаючи на умови пандемії, здобувачі освіти, вчителі, майстри  взяли онлайн участь у марафоні написання XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності,
приуроченого дню української мови та писемності. В бібліотеці ліцея розгорнуто книжкову виставку «Із скарбниці мови»

67768yuth76

«Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»
87ytut76yt4ed3s
 
87ytut7yt4ed3s
 
87ytu77yt4ed3s
 
465yre654wed7

Please publish modules in offcanvas position.