100-РІЧЧЮ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

   Українська революція 1917-1921 років – один з ключових та найскладніших етапів в історії нашого народу. З нагоди відзначення 100-річчя цих подій у ліцеї було проведено Тиждень історії, який тривав з 13.03.2017р. по 17.03.2017р.

Тиждень було відкрито 13.03.2017р. урочистою лінійкою, яку організували  викладачі історії Саян Н.В.  та Коржан Т.А. На лінійці учасники заходу вказали на важливість вивчення історії і усвідомлення історичного минулого, нагадали про проголошення 2017 року Роком Української революції, за допомогою мультимедійного проектора продемонстрували цікаві про Україну і відомих українців.

Впродовж Тижня в бібліотеці було організовано виставку– роздум «Українська Революція: Доба Центральної Ради», де  бібліотекар Гринько Л.А. презентувала  матеріали книг, газет та журналів, що висвітлюють основні події революції, зокрема, утворення та діяльність Центральної Ради.

13-14.03.2017р. викладач історії України провела в групах І курсу турнір ерудитів «Історичне асорті» на визначення кращих знавців історії. Завдання турніру охопили загальні питання з історії, матеріал з історії України та зарубіжних країн. За результатами конкурсу найкращі результати показали учні Літвінова В., Карпенко А., Югай А., Гнатюк А., Черненко А. та інші.

15.03.2017р. бібліотекар Гринько Л.А. провела з учнями групи КК-11 та КБ-11 історично – патріотичний альбом  «Історія, олюднена постатями: творці нової української держави – М. Грушевський, В. Винниченко, П. Скоропадський, С. Петлюра». Під час заходу було презентовано цікаву інформацію про видатних діячів Української революції, М. Грушевського, П. Скоропадського, С. Петлюру, В. Винниченка, акцентовано увагу на їх поглядах, особистих якостях, надбаннях і прорахунках в умовах буремних революційних подій 1917-1921рр.

Завершився Тиждень 17.03.2017р. проведенням історичної конференції «Перші кроки до національної державності: 1917 – 1921 роки» для всього учнівського колективу ліцею. Захід організувала викладач історії України   Саян Н.В. разом з учнями І курсу Жуковим С., Квасницею А., Югай А., Макаровою А., Чвартацькою Ю. та іншими. Учасники конференції виступили з доповідями, у яких охарактеризували події початку Української революції, утворення Центральної Ради, прорахунки і надбання Української Держави       П. Скоропадського та Директорії УНР, проілюстрували свою розповідь фрагментами відеофільмів.

         Важливе виховне й освітнє значення має проведення тижнів науки в школі. Тиждень історії повинен стати засобом всебічного розвитку дітей, їх здібностей, викликати позитивні емоції, наповнити життя шкільного дитячого колективу цікавим змістом. Пізнання історії відбувається в інших формах, не схожих на звичайне навчання: тут і фантазія дітей, і театралізовані дійства, і самостійний пошук відповіді, і новий погляд на відомі вже явища та факти, а також збагачення й розширення знань. Але найважливіше — це те, що не під тиском, а за бажанням та ініціативою самих учнів в ігровій, нестандартній формі відбувається повторення історичного матеріалу. Під час проведення тижня історії створюється атмосфера не тільки споглядання, але й активної участі, здорового змагання, що спонукає школярів не просто механічно пригадати відоме, а й мобілізувати всі свої знання, одержані раніше. Тиждень історії має на меті не тільки виявити здібності й нахили учнів, але й вдосконалити їх.

Директор з НВихР                                       Т.В. Тулейбич